wymiary grafik na facebook

Aktualne wymiary grafik na Facebooku (grudzień 2021)

Aktualne wymiary grafik na Facebook (Grudzień 2021)

Wymiary zdjęcia profilowego Facebook

Wymiary zdjęcia w tle na Fanpage

Wymiary tła grupy na Facebooku

Zdjęcie wydarzenia na Facebook

Wymiary posta pionowego

Wymiary posta kwadratowego

Wymiary posta poziomego

Wymiary postów wideo

Wymiary karuzeli na Facebooku

Wymiary grafik w mediach społecznościowych co jakiś czas ulegają zmianie. Publikując wpisy często korzystamy z  różnego rodzaju grafik, zdjęć oraz filmów. Ciągłe zmiany związane z wyglądem i działaniem portali społecznościowych wpływa również na wymagania dotyczące publikowanych treści. W tym poradniku poznasz jakie są aktualne wymiary grafik na facebooku.

Tworzenie angażujących grafik na Facebook nie jest zadaniem łatwym. Jeśli przygotujesz grafiki w odpowiednich wymiarach, unikniesz utraty ich jakości, co znacząco wpłynie na działania marketingowe. Facebook podaje swoje rekomendowane wymiary zdjęć, ale z doświadczenia wiemy, że nie zawsze się one sprawdzają.

Wymiary zdjęcia profilowego (170x170 px)

Zdjęcie profilowe na fb wgrywamy w kwadracie. Jednak pamiętajmy, że wyświetla się ono w postaci okręgu. Dlatego tworząc tego typu grafikę, pamiętaj aby nie umieszczać istotnych elementów poza obręb okręgu.

Zdjęcie profilowe wyświetlane na komputerze jest w rozdzielczości 170×170 px, ale na urządzeniach mobilnych w rozdzielczośći 128×128 px oraz 36×36 px.

Minimalna rozdzielczość dla zdjęcia profilowego jaką sugeruje Facebook to 320×320 px. My jednak proponujemy wykorzystanie rozmiaru 800×800 px. Dzięki temu zdjęcie profilowe będzie wyglądać dobrze, niezależnie od urządzenia na którym zostanie wyświetlone.

Wymiary zdjęcia w tle na Fanpage / Cover photo (820x312 px)

zdjęcie w tle facebook

Dobranie odpowiedniego rozmiaru zdjęcia w tle jest bardzo ważne. Każda osoba, która odwiedzi Twój Fan page w pierwszej kolejności zobaczy to zdjęcie. Grafika ta musi spełniać wymagania desktopu oraz wersji mobilnej, co może stanowić utrudnienie.

Zdjęcie w tle na Facebooku jest wyświetlane w wymiarach 820×312 px. Na telefonach grafikę widać w kadrze centralnym o wielkości 640×360 px. Na podstawie naszego doświadczenia proponujemy stworzyć zdjęcie w rozmiarze 820x360px pozostawiając odstęp od krawędzie z każej strony. Dzięki temu ważne elementy na zdjęciu będą wyświetlać się prawidłowo na każdym urządzeniu. 

Ważne: Jeśli na zdjęciu w tle potrzebujesz umieścić logo lub tekst – użyj formatu PNG. Unikniesz dzięki temu efektu rozmazania czy zniekształcenia grafiki.

Wymiary tła grupy na Facebooku (1640x856 px)

wymiar tła grupy facebook

Zdjęcie w tle grupy na Facebook zaleca się wstawienie grafiki w rozmiarze 1650×856 px. Należy pamiętać, że zdjęcie to w wersji mobilnej zostanie ucięte, dlatego najważeniejsze elementy propnujemy umieścić w centralnym punkcie tła grupy.

Zdjęcie wydarzenia na Facebooku (1200x628 px)

wymiar tła wydarzenia facebook

Grafika przeznaczona na okładkę wydarzenia najlepiej wyświetla się w rozmiarze 1200×628 px. Przygotowując zdjęcie w tej proporcji unikniemy przypadkowemu ucięciu zdjęcia przez Facebook.

Wymiary posta pionowego (640x960 px)

post pionowy facebook wielkość zdjęcia

Tego typu zdjęcie przeznaczone jest głównie do wyświetlania na urządzeniach mobilnych, ponieważ zapełnia całą przestrzeń w newsfeedzie. Ważne jest, aby zdjęcie przygotować w proporcji 2:3.

Wymiary posta kwadratowego (1080x1080 px)

post kwadratowy na facebook wielkość garfiki

Jest to uniwersalny rozmiar grafik na Fb. Jest on optymalny zarówno dla komputerów, jak i telefonów. Post kwadratowy dobrze wyświetla się w formacie 1080×1080 px, ale możesz równie dobrze przygotować grafikę 1200×1200 px, pamiętaj tylko, aby zachować proporcję 1:1.

Wymiary posta poziomego (1200x960 px)

Jest to jeden z najczęściej stosowanych formatów zdjęć na Fb. Zdjęcie z przeznaczeniem publikacji jako post poziomy powinien być wielkośći 1200×960 px.

Wymiary postów wideo (1920x1080 px)

post wideo na facebook wielkość grafiki

Publikując post na Fb z filmem musi zostać zachowana proporcja 16:9. Rozdzielczości jakie możesz uzyć to 1920×1080 px. Możesz również przygotować film w proporcji 1:1 (kwadrat) o wymiarach 1080×1080 px.

Ważne: Maksymalny rozmiar filmu nie powienien przekraczać 4 Gb.

 

Jeśli interesuje Cię temat postów wideo na social media – koniecznie przeczytaj ten artykuł:

Filmy na Facebooku, TikTok i Youtube

Wymiary karuzeli na Facebooku (1080x1080 px)

karuzela facebook wymiary grafiki

Jedną z rodzajów kampani Facebook Ads jest reklama karuzelowa. Facebook rekomenduje wymiar 600×600 px. My jednak polecamy użyć rozmiaru 1080×1080 px. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że zdjęcia w reklamie karuzelowej wyświetlają się dobrze.

Stosując się do powyższych zaleceń i wskazówek, stworzyć estetyczne grafiki, które sprawią, że Twój Fanpage będzie bardziej atrakcyjny dla Twoich odbiorców.