Osoby pracujące w dziale marketingu w firmie coraz częściej stosują w ramach promocji metody tj. product seeding czy trendsetting. To niestandardowe techniki, które są skuteczne. Jeśli jednak dopiero planujesz promocję swojej firmy, zacznij od sprawdzonych form. Pozwolą Ci one przyciągnąć uwagę klientów i zbudować świadomość marki.

Jak to zrobić? Zleć profesjonalnemu studiu przygotowanie filmu promocyjnego!

Dlaczego filmy promocyjne zostawiają w tyle inne formy promocji?

Jaka metoda promocji przyniesie najlepszy rezultat Twojej firmie? Jak zdobyć zaufanie klienta i dotrzeć do grupy docelowej? Jeśli i Ty zadajesz sobie te pytania, na pewno rozważasz też różne metody pozyskiwania zainteresowania odbiorców.

Każda z metod ma swoje wady i zalety. W dzisiejszych czasach klienci nie mają czasu wszystkiego czytać „od deski do deski” – zamiast tego skanują treści i wyłapują z nich najważniejsze informacje. Film promocyjny w biznesie to materiał kilkuminutowy, na który każdy znajdzie czas.

Powyższa teza jest doskonale potwierdzona statystykami serwisu YouTube. Dane jednoznacznie pokazują, że uwagę odbiorcy można utrzymać przez pierwsze 3 minuty. Tyle właśnie powinien trwać dobry film promocyjny, w którym zawarte jest np. ujęcie z drona.

Statystyki pokazują, że na tle różnych metod promocyjnych to właśnie materiały filmowe są najbardziej klikalne. Dlatego współpraca z renomowanym studiem filmowym, przed którym produkcja filmów nie ma tajemnic, to gwarancja sukcesu marketingowego.

Zalety korzystania z wideo w kampaniach marketingowych znajdziecie na poniższej infografice (źródło: videoexplainers.com)

Dlaczego warto robić filmy promocyjne

Zalety filmu promocyjnego

Materiał promujący markę można określić jako jeden produkt o wielu możliwościach. Dzięki wideo w krótkim czasie przekażesz odbiorcy więcej informacji niż za pomocą innych form. 

Film promocyjny pozwoli Ci skutecznie zaprezentować Twoje produkty, ich zalety, a nawet ciekawostki dotyczące ich użytkowania. Co więcej, unikalny materiał stworzony przez kreatywne studio zwiększa zaufanie klientów do marki i powoduje, że chętniej do niej wracają.

Chcesz pokazać swoje produkty lub usługi od najlepszej strony? Skontaktuj się z nami! Jesteśmy doświadczonym studiem filmowym, dla którego produkcja filmów promocyjnych to codzienność.

Przygotujemy dla Ciebie scenariusz filmu promocyjnego dopasowany do Twoich potrzeb i stworzymy razem unikalny film promocyjny.