Jak przygotować nieruchomość do zdjęć

Fotografia nieruchomości – jak przygotować mieszkanie do zdjęć?

Fotografia nieruchomości - jak przygotować mieszkanie do zdjęć?

Sprzedajesz dom, chcesz wynająć mieszkanie lub przygotować estetyczną prezentację swojego gabinetu czy biura? Potrzebujesz profesjonalnych, wyrazistych, intrygujących fotografii wnętrz i obiektów, które sprawią, że przyszły kupiec będzie chciał jak najszybciej umówić się na spotkanie? Warto skorzystać z usług profesjonalnego fotografa, który ma wiedzę, doświadczenie, a w trakcie pracy posługuje się nowoczesnym sprzętem.

Zanim jednak zaplanujesz sesję fotograficzną lub realizację filmu promocyjnego warto poświęcić kilka chwil na odpowiednie przygotowanie nieruchomości, by efekt końcowy był jak najbardziej satysfakcjonujący.

Poniżej znajdziesz kilka prostych rad, dzięki którym będziesz wiedział, jak to zrobić.

Fotografia nieruchomości - zacznij od wnętrza

Przede wszystkim zadbaj o to, aby lokal był starannie posprzątany, a rzeczy osobiste schowane. Warto także spakować i wynieść pamiątki rodzinne, nadmiar dekoracji czy zdjęcia prywatne. Pamiętajcie, by usunąć stojące na szafach kartony czy pudła.

przygotowanie mieszkania do zdjec
przygotowanie mieszkania do zdjec

Przygotowując mieszkanie do sesji fotograficznej trzeba także przeprowadzić niezbędne prace konserwacyjne, usunąć widoczne usterki, odstające kable, uzupełnić brakujące kontakty. Sprawdź również czy wszystkie lampy działają oraz wszystkie żarówki świecą (niesprawna lampa może zaburzyć odbiór zdjęcia. Oglądający podświadomie będzie miał wrażenie, że lokal wymaga napraw czy remontów).

Z łazienki i kuchni usuń chemię gospodarczą oraz kosmetyki. Powieś czyste i wyprasowane ręczniki. Nie zapominaj o wyczyszczeniu szyb i lustra.

Na półkach powinien zagościć minimalizm. Nadmiar przedmiotów może sprawić, że wnętrze będzie wydawać się ciasne i przytłaczające.

przygotowanie mieszkania do zdjec

Jeśli posiadasz kominek warto go rozpalić na czas robienia zdjęć. Aby fotografie były wyraziste i klimatyczne, trzeba wpuścić przez (koniecznie czyste) okna jak najwięcej światła i włączyć lampy.

Postaraj się też, by wnętrze wyglądało przytulnie. Pomogą Ci w tym akcesoria dekoracyjne, takie jak poduszki na kanapie, wazony ze świeżymi kwiatami (najlepiej w intensywnych barwach) czy misa ze świeżymi owocami.

Zadbaj również o otoczenie nieruchomości

By jak najlepiej zaprezentować nieruchomość z zewnątrz, także należy zadbać o kilka ważnych elementów.

Bardzo istotny jest porządek. Posprzątaj, pozamiataj, poustawiaj równo meble ogrodowe.

Opróżnij kosze na śmieci, a najlepiej usuń je z pola widzenia. Skoś trawę oraz uprzątnij zalegające liście.

Bardzo dobrze prezentuje się też estetycznie przystrzyżony żywopłot.

Zabawki pozostawione w ogrodzie lub niepotrzebne sprzęty, których obecność w kadrze jest nieuzasadniona warto uprzątnąć.

Jeśli zainteresowała Cię fotografia nieruchomości – zobacz nasze przykładowe zdjęcia w portfolio