Fotografia wnętrz i home staging – jaką rolę odgrywają w procesie sprzedaży?

Z tego wpisu dowiesz się:

 1. Co to jest Home Staging?
 2. Czy Home Staging się opłaca?
 3. Jaki wpływ ma Home Staging na odbiór fotografii wnętrz?
 4. Czy atrakcyjna aranżacja wnętrz może pomóc sprzedwacy i nabywcy nieruchomości?

Fotografia wnętrz i Home Staging to dwa uzupełniające się filary w procesie sprzedaży nieruchomości. Gdy jeden z tych fundamentów nie będzie wystarczająco solidny, to efekt sprzedaży mogą nie spełnić naszych oczekiwań. Dlaczego tak jest?  Przyjrzyjmy się bliżej temu zagadnieniu.

Co to jet fotografia wnętrz już zapewne wiecie, ale dla przypomnienia:

Fotografia wnętrz – to profesjonalna sesja prezentująca wszystkie aspekty konkretnej nieruchomości. W rezultacie powstają najlepszej jakości zdjęcia, które stanowią ogromną wartość w procesie sprzedaży.

1. Co to jest Home Staging?

Home Staging – to sztuka aranżowania i przygotowania nieruchomości, która ma zostać wynajęta lub sprzedana. W połączeniu z profesjonalną sesją zdjęciową,  może skutecznie przykuć uwagę potencjalnych klientów i  zdecydowanie przyśpieszyć sprzedaż.

Home Staging i profesjonane fotografie wnętrz to z pewnością jeden z kluczowych elementów merytorycznej, a zarazem estetycznej oferty sprzedaży, dzięki której ogłoszeniodawca dotrze do jak największej liczby przyszłych nabywców i szybciej sfinalizuje transakcję.

Home Staging to przede wszystkim twarda realizacja poniższych  zasad:
 
 1. Wszystko musi lśnić! Gruntowne porządki to podstawa.
 2. Im mniej bibelotów, tym lepiej. Zbyt dużo przedmiotów w  jednym miejscu przytłacza.
 3. Świadomy wybór kolorów do wnętrz. Najlepiej sprawdzają się  jasne, „czyste” kolory.
 4. Odpowiednie przemeblowanie. Czasem przesunięcie jednego fotela ma duże znaczenie i sprawi, że wnętrze będzie wydawało się bardziej przestronne.
 5. Każdy detal ma swoje, doskonałe miejsce.
 6. Dobre światło, które podkreśli potencjał pomieszczenia.
 7. Piękny zapach przyciąga.
 8. Wnętrze to nie wszystko – zadbaj też o estetykę otoczenia.

2. Czy Home Staging się opłaca?

Każdy kto miał już odczynienia z tą usługą powie ZDECYDOWANIE TAK

W przygotowaniu nieruchomości do sprzedaży, nie możemy sobie pozwolić na niedbałość. Od tego w jaki sposób zaprezentujemy lokal, zależy czy nasze ogłoszenie będzie się cieszyło zainteresowaniem oraz jak wysoką cenę zaproponują potencjalni nabywcy. Dlatego solidne sprzątanie oraz odpowiednia aranżacja przestrzeni pozwalająca podkreślić wszystkie zalety wnętrza do podstawa.

Dopełnieniem i zwieńczeniem ogłoszenia o sprzedaży są wysokiej jakości zdjęcia. To niezwykle ważny element procesie prezentacji nieruchomości na lokalnym rynku.

Musimy zdawać sobie sprawę z tego, jak ważny jest ten etap w całym procesie ogłaszania nieruchomości na lokalnym rynku. Samo uporządkowanie tu nie wystarczy, choć jego rola jest kluczowa w procesie sprzedaży. 

Niestety na portalach sprzedażowych bardzo często można znaleźć obrazy zaciemnione, przedstawiające mroczne wnętrza, fotografowane z niewłaściwej perspektywy. Nawet jeśli pomieszczenia na tych zdjęciach będą uporządkowane, to ogłoszenie nie będzie atrakcyjne w odbiorze i nie zwróci uwagi przyszłych klientów. Często takie nieruchomości mają wielki, ale niestety niewykorzystany potencjał. 

Warto zatem skorzystać z usług, które nie tylko odciążą nas w trakcie przygotowań budynku do sprzedaży, ale także pozwolą zaprezentować nasz lokal w najlepszy z możliwych sposobów.

Fotografia wnętrz powinna sprawić, że ujęta na niej przestrzeń sprawi wrażenie przestronnej, lekkiej, „oddychającej”. Zdjęcia mogą również zbudować świetny klimat, który przyciągnie uwagę nabywcy.

Osoby sprzedające mieszkanie czy dom często ograniczają wydatki związane ze zbywaną nieruchomością. Warto jednak zainwestować w profesjonalną aranżację i prezentację przestrzeni, by móc zaproponować wyższe ceny sprzedaży.

Jeśli mamy wątpliwości, czy skorzystać z fachowego wsparcia, spróbujmy spojrzeć na nasze ogłoszenie obiektywnie i zastanówmy się, czy sami zainteresowalibyśmy się ofertą w takiej formie?

3. Jaki wpływ ma Home Staging na odbiór fotografii wnętrz??

Sesja zdjęciowa jest bardzo ważnym etapem, do którego należy podejść z odpowiednią starannością.

Uporządkowanie wnętrza odgrywa tu zdecydowanie kluczową rolę. Magia kolorów i moc dodatków tworzą wspólnie niebanalne wnętrze, którego potencjał warto podkreślić doskonałym ujęciem fotograficznym. Wyczucie światła, odpowiednio dobrany kąt, właściwe kadrowanie i zaakcentowanie najmocniejszych stron pomieszczenia, to trudna sztuka. Warto z niej skorzystać, by uzyskać satysfakcjonującą nas cenę nieruchomości.

Musimy sobie zdać sprawę, że proces przygotowania do sprzedaży musi trochę potrwać, ale za to efekt końcowy przyniesie same korzyści.

Zdjęcia robione na szybko i brak przemyślanej koncepcji to nie najlepszy pomysł, który zdecydowanie odradzamy. Jeśli jednak nie zdecydujecie się na organizację profesjonalnej sesji zdjęciowej i skorzystanie z usług zawodowego fotografa, spróbujcie przygotować się do samodzielnego robienia zdjęć.

Z pewnością nie chcecie, by osoby przeszukujące rynek nieruchomości uznały, że nie zależy Wam na ich pozytywnej opinii, a do sposobu prezentacji lokalu podchodzicie lekceważąco.

Podczas realizacji sesji zdjęciowej jednym z najistotniejszych elementów jest perfekcyjny porządek i właściwe oświetlenie. Tu najlepiej sprawdza się naturalne światło dzienne. W rezultacie wnętrza wyglądają przytulnie i ciepło. Wykonując zdjęcia wieczorem lub w nocy podkreślamy klimat nieruchomości.

4. Czy atrakcyjna aranżacja wnętrz może pomóc sprzedawcy i nabywcy nieruchomości?

Każde pomieszczenie powinno być odpowiednio przygotowane i sfotografowane w taki sposób, by pokazać wszystkie walory danego wnętrza.

Okazuje się, że bardzo pomocna w tym aspekcie jest właśnie usługa Home Stagingu. Specjaliści z tej dziedziny doskonale wiedzą jak właściwie ustawić meble, jakie dobrać kolory czy dodatki, by wnętrze zachęcało potencjalnego nabywcę do zakupu. 

Z natury jesteśmy wzrokowcami i często pierwsze spojrzenie ma ogromny wpływ na naszą ostateczną decyzję. Wystarczy rzucić okiem na lokal, który oglądamy, by wiedzieć, czy jesteśmy zainteresowani ewentualnym zakupem. Tę wiedzę można wykorzystać przygotowując nieruchomość do procesu sprzedaży.

Pięknie posprzątane i świadomie udekorowane pomieszczenia oraz profesjonalna dokumentacja fotograficzna sprawią, że obraz naszej nieruchomości zostanie w pamięci na dłużej i zachęci przyszłych kupców do obejrzenia jej „na żywo”.

Podsumowanie

Zarówno Home Staging jak i fotografia wnętrz to usługi, w które zdecydowanie opłaca się zainwestować. Kompletne pod względem merytorycznym i wizualnym ogłoszenie zawierające profesjonalne fotografie pięknie zaaranżowanych zdjęć z pewnością będzie cieszyć się zainteresowaniem. Ta popularność pozwoli uzyskać zadowalającą nas cenę oraz zwiększy szansę na szybką transakcję sprzedaży lub podpisanie umowy wynajmu.

Dzięki temu nie tylko zaoszczędzimy czas, powierzając przygotowanie wnętrz specjalistom, ale nie będziemy ponosić wydatków związanych z zamieszczaniem kolejnych ofert.

Zapisz się do naszego Newslettera

Jeśli chcesz otrzymywać od nas ciekawe artykuły o tematyce marketingu w internecie, nasze oferty specjalne – zapisz się do naszego Newslettera.