Fotografia wnętrz i Home staging to dwa uzupełniające się filary w procesie sprzedaży nieruchomości. Gdy jeden z tych fundamentów nie będzie wystarczająco solidny, to efekt sprzedaży może nie spełnić naszych oczekiwań. Dlaczego tak jest?  Przyjrzyjmy się bliżej temu zagadnieniu.

Co to jet fotografia wnętrz już zapewne wiecie, ale dla przypomnienia:

Fotografia wnętrz – to profesjonalna sesja prezentująca wszystkie aspekty konkretnej nieruchomości. W rezultacie powstają najlepszej jakości zdjęcia, które stanowią ogromną wartość w procesie sprzedaży.

Co to jest home staging?

Home staging – to sztuka aranżowania i przygotowania nieruchomości, która ma zostać wynajęta lub sprzedana. W połączeniu z profesjonalną sesją zdjęciową,  może skutecznie przykuć uwagę potencjalnych klientów i  zdecydowanie przyśpieszyć sprzedaż.

Home staging i fotografia wnętrz to z pewnością jeden z kluczowych elementów merytorycznej, a zarazem estetycznej oferty sprzedaży, dzięki której ogłoszeniodawca skutecznie dotrze do przyszłych nabywców i szybciej sfinalizuje transakcję.

Home staging to przede wszystkim twarda realizacja poniższych  zasad:

  • Wszystko musi lśnić! Gruntowne porządki to podstawa.
  • Im mniej bibelotów, tym lepiej. Zbyt dużo przedmiotów w  jednym miejscu przytłacza.
  • Świadomy wybór kolorów do wnętrz.
  • Odpowiednie przemeblowanie. Czasem przesunięcie jednego fotela ma duże znaczenie i sprawi, że wnętrze będzie wydawało się bardziej przestronne.
  • Każdy detal ma swoje, doskonałe miejsce.
  • Dobre światło, które podkreśli potencjał pomieszczenia.
  • Piękny zapach przyciąga.
Home staging w fotografii nieruchomości

Czy warto stosować home staging w fotografii nieruchomości?

W przygotowaniu nieruchomości do sprzedaży, nie możemy sobie pozwolić na niedbałość. Od tego w jaki sposób zaprezentujemy lokal, zależy czy nasze ogłoszenie będzie się cieszyło zainteresowaniem oraz jak wysoką cenę zaproponują potencjalni nabywcy. Dlatego solidne sprzątanie oraz odpowiednia aranżacja przestrzeni pozwalająca podkreślić wszystkie zalety wnętrza do podstawa.

Napisaliśmy też krótki poradnik o tym jak przygotować nieruchomość do sesji zdjęciowej, który może być pomocny w tym temacie. W artykule tym znajdziesz również bezpłatną checklistę do pobrania.

Dopełnieniem i zwieńczeniem oferty sprzedażowej są wysokiej jakości zdjęcia. To niezwykle ważny element procesie prezentacji nieruchomości. Musimy zdawać sobie sprawę z tego, jak ważny jest ten etap w całym procesie sprzedaży nieruchomości. Samo uporządkowanie tu nie wystarczy, choć jego rola jest kluczowa w procesie sprzedaży. 

Niestety na portalach ogłoszeniowych bardzo często można znaleźć obrazy zaciemnione, przedstawiające mroczne wnętrza, fotografowane z niewłaściwej perspektywy. Nawet jeśli pomieszczenia na tych zdjęciach będą uporządkowane, to ogłoszenie nie będzie atrakcyjne w odbiorze i nie zwróci uwagi przyszłych klientów. Często takie nieruchomości mają wielki, ale niestety niewykorzystany potencjał. 

Warto zatem skorzystać z usług, które nie tylko odciążą nas w trakcie przygotowań budynku do sprzedaży, ale także pozwolą zaprezentować nasz lokal w najlepszy z możliwych sposobów. Fotografia wnętrz powinna sprawić, że ujęta na niej przestrzeń sprawi wrażenie przestronnej, lekkiej, „oddychającej”. Zdjęcia mogą również zbudować świetny klimat, który przyciągnie uwagę nabywcy.

Osoby sprzedające mieszkanie czy dom często ograniczają wydatki związane ze zbywaną nieruchomością. Warto jednak zainwestować w profesjonalną aranżację i prezentację przestrzeni, by móc zaproponować wyższe ceny sprzedaży.

Jaki home staging wpływa na odbiór fotografii wnętrz?

Sesja zdjęciowa nieruchomości jest bardzo ważnym etapem, do którego należy podejść z odpowiednią starannością.

Uporządkowanie wnętrza odgrywa tu zdecydowanie kluczową rolę. Magia kolorów i moc dodatków tworzą wspólnie niebanalne wnętrze, którego potencjał warto podkreślić doskonałym ujęciem fotograficznym. Wyczucie światła, odpowiednio dobrany kąt, właściwe kadrowanie i zaakcentowanie najmocniejszych stron pomieszczenia, to trudna sztuka.

Musimy sobie zdać sprawę, że proces przygotowania do sprzedaży może trochę potrwać, ale za to efekt końcowy przyniesie same korzyści. Zainwestowany czas napewno się zwróci w postaci większego zainteresowania ofertą.

Fotografia wnętrz i home staging

Zdjęcia robione na szybko i brak przemyślanej koncepcji to nie najlepszy pomysł, który zdecydowanie odradzamy. Jeśli jednak nie zdecydujecie się na organizację profesjonalnej sesji zdjęciowej i skorzystanie z usług zawodowego fotografa, spróbujcie przygotować się do samodzielnego robienia zdjęć.

Podsumowanie

Zarówno home staging jak i fotografia nieruchomości to usługi, w które zdecydowanie opłaca się zainwestować. Kompletne pod względem merytorycznym i wizualnym ogłoszenie zawierające profesjonalne fotografie pięknie zaaranżowanych wnętrz z pewnością będzie cieszyć się zainteresowaniem. Ta połączenie pozwoli uzyskać zadowalającą cenę oferty oraz zwiększy szansę na szybką transakcję lub podpisanie umowy wynajmu.

Dzięki temu, nie tylko zaoszczędzimy czas, powierzając przygotowanie wnętrz specjalistom, ale nie będziemy ponosić wydatków związanych z zamieszczaniem kolejnych ofert. A jeżeli potrzebujesz profesjonalnych zdjęć – skontaktuj się z nami.