Planujesz sprzedaż domu, chcesz wynająć mieszkanie lub przygotować estetyczną prezentację swojego gabinetu czy biura? Oprócz dobrze przygotowanej oferty potrzebujesz profesjonalnych, wyrazistych, intrygujących fotografii wnętrz i obiektów, które sprawią, że przyszły kupiec będzie chciał jak najszybciej umówić się na spotkanie.

Warto skorzystać z usług profesjonalnego fotografa, który ma wiedzę, doświadczenie, a w trakcie pracy posługuje się nowoczesnym sprzętem.

Zanim jednak zaplanujesz sesję fotograficzną lub realizację filmu prezentującego nieruchomość warto poświęcić kilka chwil na odpowiednie przygotowanie nieruchomości, by efekt końcowy był jak najbardziej satysfakcjonujący. Poniżej znajdziesz kilka prostych rad, dzięki którym będziesz wiedzieć, jak to zrobić.

Po pierwsze – zacznij od wnętrz

Przede wszystkim zadbaj o to, aby lokal był starannie posprzątany, a rzeczy osobiste schowane. Warto także spakować i wynieść pamiątki rodzinne, nadmiar dekoracji czy zdjęcia prywatne. Pamiętajcie, by usunąć stojące na szafach kartony czy pudła.

Przygotowując nieruchomość do sesji zdjęciowej trzeba także przeprowadzić niezbędne prace konserwacyjne, usunąć widoczne usterki, odstające kable, uzupełnić brakujące kontakty. 

Jak przygotować nieruchomość do zdjęć

Sprawdź również czy wszystkie lampy działają oraz wszystkie żarówki świecą (niesprawna lampa może zaburzyć odbiór zdjęcia. Oglądający podświadomie będzie miał wrażenie, że lokal wymaga napraw czy remontów).

Jak fotografować wnętrza

Z łazienki i kuchni usuń chemię gospodarczą oraz kosmetyki. Powieś czyste i wyprasowane ręczniki. Nie zapominaj o wyczyszczeniu szyb i lustra.

Na półkach powinien zagościć minimalizm. Nadmiar przedmiotów może sprawić, że wnętrze będzie wydawać się ciasne i przytłaczające.

Z przygotowaniem wnętrz do sesji zdjęciowej związany jest home staging, który wspiera ten proces. Więcej o tym możesz przeczytać w naszym artykule: Home staging w fotografii nieruchomości.

Krok drugi – Zadbaj o otoczenie nieruchomości

By jak najlepiej zaprezentować na zdjęciach nieruchomość z zewnątrz, także należy zadbać o kilka ważnych elementów.

Bardzo istotny jest porządek. Posprzątaj, pozamiataj, poustawiaj równo meble ogrodowe. Opróżnij kosze na śmieci, a najlepiej usuń je z pola widzenia. Skoś trawę oraz uprzątnij zalegające liście. Bardzo dobrze prezentuje się też estetycznie przystrzyżony żywopłot.

Zabawki pozostawione w ogrodzie lub niepotrzebne sprzęty, których obecność w kadrze jest nieuzasadniona warto uprzątnąć.

Jeśli potrzebujesz profesjonalnych zdjęć, możesz zlecić to nam – zobacz ofertę fotografii nieruchomości.

Jak zrobić zdjęcia nieruchomości

Jak przygotować nieruchomość do zdjęć – checklista

Po przeczytaniu tego artykułu już wiesz jak możesz przygotować budynek do sesji zdjęciowej. Nie jest to skomplikowane, ale potrafi zająć trochę czasu. Warto jednak te czynności zrobić, aby Twoja oferta sprzedaży domu lub mieszkania była bez konkurencyjna.

Pobierz bezpłatną checklistę, która pozwoli Ci zapanować nad zadaniami oraz niczego nie pominąć. Możesz ją pobrać z tego linku – POBIERZ CHECKLISTĘ.