Fotografia wnętrz i Home Staging – jaką rolę odgrywają w procesie sprzedaży?

kategoria
Udostępnij
Share on facebook
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on pinterest

Fotografia wnętrz i Home Staging - jaką rolę odgrywają w procesie sprzedaży?

Z tego wpisu dowiesz się:

 1. Co to jest Home Staging?
 2. Czy Home Staging się opłaca?
 3. Jaki wpływ ma Home Staging na odbiór fotografii wnętrz?
 4. Jakie to ma znaczenie dla sprzedawcy i nabywcy nieruchomości?
fotografia wnętrz

Fotografia wnętrz i Home Staging to dwa uzupełniające się filary w sprzedaży nieruchomości. 
Gdy jeden z tych filarów będzie słaby, to i efekty sprzedaży będą marne. Dlaczego tak jest?  Przyjrzyjmy się bliżej temu zagadnieniu.
Co to jet fotografia wnętrz już zapewne wiecie, ale dla przypomnienia:

Fotografia wnętrz – to profesjonalna sesja zdjęciowa nieruchomości i jej wnętrz, której owoce w postaci wysokiej jakości zdjęć, stanowią ogromną wartość  w procesie sprzedaży.

1. Co to jest Home Staging - definicja

Home Staging – to sztuka aranżowania i przygotowania nieruchomości pod wynajem lub do sprzedaży, która w połączeniu  z profesjonalną sesją zdjęciową,  może zainicjować zdecydowanie szybszą sprzedaż.

Home Staging i najwyższej jakości fotografie wnętrz, to duża wartość dodana dla ogłoszeniodawcy, który dzięki tym usługom może sprzedać swoją nieruchomość zdecydowanie szybciej w porównaniu ze sprzedażą bez tego rodzaju usług.

Home Staging to przede wszystkim twarda realizacja poniższych  zasad:
 
 1. Wszystko musi lśnić! Gruntowne porządki to podstawa.
 2. Im mniej bibelotów, tym lepiej. Zbyt dużo rzeczy w  jednym miejscu przytłacza.
 3. Świadomie wybrane kolory do wnętrza. Najlepiej sprawdzają się  jasne, „czyste” kolory.
 4. Odpowiednie przemeblowanie. Czasem przesunięcie jednego fotela ma duże znaczenie.
 5. Każdy detal ma swoje, doskonałe miejsce.
 6. Dobre światło, które podkreśli potencjał pomieszczenia.
 7. Piękny zapach przyciąga.
 8. Wnętrze to nie wszystko – zadbaj też o estetyczne obejście.
crea3studio homestaging

2. Czy Home Staging się opłaca?

Każdy kto miał już odczynienia z tą usługą powie ZDECYDOWANIE TAK

W przygotowaniu nieruchomości do sprzedaży, nie możemy sobie pozwolić na niedbałość. Od tego jak zaprezentujemy nieruchomość zależy, jakim zainteresowaniem będzie się cieszyło ogłoszenie i jaką cenę będą chcieli zaproponować potencjalni nabywcy.

Dopełnieniem i zwieńczeniem ogłoszenia o sprzedaży są wysokiej jakości zdjęcia.

Musimy zdawać sobie sprawę z tego, jak ważny jest ten etap w całym procesie ogłaszania nieruchomości na lokalnym rynku. Samo uporządkowanie tu nie wystarczy, choć jego rola jest kluczowa w procesie sprzedaży. 

Niestety na różnych portalach sprzedażowych bardzo często można spotkać się z obrazami zaciemnionymi, przedstawiającymi mroczne wnętrza, które są często sfotografowane ze złej perspektywy. Mimo uporządkowania,  pomieszczenia takiego ogłoszenia nie są atrakcyjne w odbiorze na rzecz tych ładnie zaprezentowanych. Często takie nieruchomości mają wielki, ale niestety niewykorzystany potencjał. 

Zatem warto korzystać z usług, które  zarówno nas odciążą w procesie przygotowań budynku do sprzedaży jak i zaprezentują to, co posiadamy w najlepszy możliwy sposób.

Fotografia musi stworzyć wrażenie dużej, lekkiej, oddychającej przestrzeni lub zbudować świetny klimat, który przyciągnie uwagę nabywcy.
Oczywiście zrozumiałe jest, że nikt nie chce inwestować w mieszkanie, gdzie nie będzie przebywać, ale zastanówmy się czy nie warto zaprezentować naszej nieruchomości lepiej i dzięki temu zaproponować wyższej ceny sprzedaży?

Czasem warto spojrzeć na nasze ogłoszenie obiektywnie i zadać sobie pytanie czy my sami zainteresowalibyśmy się takim ogłoszeniem?

3. Jaki wpływ ma Home Staging na odbiór fotografii wnętrz??

Sesja zdjęciowa jest bardzo ważnym etapem, do którego należy podejść z odpowiednią starannością.

Uporządkowanie wnętrza odgrywa tu zdecydowanie kluczową rolę. Magia kolorów i moc dodatków tworzą wspólnie niebanalne wnętrze, którego potencjał warto podkreślić doskonałym ujęciem fotograficznym. Wyczucie światła, odpowiednio dobrany kąt, kadrowanie i zaakcentowanie najmocniejszych stron pomieszczenia to trudna sztuka, którą warto wprowadzać, by otrzymać zadowalające efekty finansowe.

Musimy sobie zdawać sprawę, że taki proces przygotowań do sprzedaży musi trochę potrwać, ale za to w końcowym etapie czekają nas już tylko same korzyści.

Zdjęcia robione na szybko bez odpowiedniego przygotowania to kiepski pomysł. Odradzamy takie podejście do tematu, ale jeśli mimo to nie chcemy skorzystać z profesjonalnej sesji zdjęciowej, to powinniśmy się przynajmniej do tego odpowiednio przygotować. Nikt z nas nie chce przecież, by osoby przeszukujące rynek nieruchomości uznały nas za właściciela, któremu nie do końca zależy na nabywcy, a kwestie obsługi obrotu nieruchomością traktuje raczej lekceważąco.

Podczas realizacji zdjęciowej bezsprzecznie jednym z najistotniejszych elementów jest perfekcyjny porządek i właściwe światło. Tu najlepiej sprawdza się naturalne światło dzienne. W rezultacie wnętrza wyglądają przytulnie i ciepło. Wykonując zdjęcia wieczorem lub w nocy podkreślamy klimat nieruchomości.

fotografia wnętrz i home staging

4. Jakie to ma znaczenie dla potencjalnego sprzedawcy i nabywcy nieruchomości?

Zrobione fotografie mają pokazywać to co najlepsze, dlatego każde pomieszczenie powinno być odpowiednio przygotowane i sfotografowane  tak, by pokazać jak najlepsze walory danego wnętrza. Okazuje się, że bardzo pomocna w tym aspekcie jest właśnie usługa Home Stagingu. Specjaliści z tej dziedziny wiedzą jak dobrać kolory dodatki i  jak poprzestawiać meble, by wnętrze zachęcało potencjalnego nabywcę do zakupu. 

Należy pamiętać, że ludzie są z natury w dużej mierze wzrokowcami. Pierwsze spojrzenie decyduje o chęci lub jej braku do zakupu. Dlatego taką wiedzę należy przełożyć na nasze przygotowanie do procesu jakim jest sprzedaż.

Pięknie posprzątane i świadomie udekorowane pomieszczenia wraz z profesjonalnym ich przedstawieniem w postaci dobrze wykonanych zdjęć, pozwolą na dłużej zatrzymać w pamięci obraz naszej nieruchomości zachęcając jednocześnie kupców do obejrzenia jej na żywo.

Podsumowanie

Podsumowując zarówno Home Staging jak i Fotografia wnętrz to usługi, w które zdecydowanie opłaca się zainwestować. Pozwalają zaoszczędzić czas jaki musielibyśmy poświęcić na posprzątanie i udekorowanie nieruchomości oraz jest to oszczędność pieniędzy, ponieważ z dobrej jakości ogłoszeniem z pięknie przedstawionym mieszkaniem zdecydowanie szybciej dojdzie do transakcji sprzedaży, a tym samym nie będziemy wydawać długotrwale pieniędzy na różne ogłoszenia. 

Dzięki powyższym zabiegom i ich utrwaleniu w materiale fotograficznym mamy dużo większą szansę na szybszą, bardziej efektywną i atrakcyjniejszą cenowo sprzedaż lub wynajem naszej nieruchomości. 

Crea3studio

KONTAKT

Sprawdź co możemy zrobić dla Ciebie i Twojego biznesu.
Napisz do nas: