Z wielką radością informujemy, że otrzymaliśmy nagrodę główną za nasz film w ogólnopolskim konkursie w ramach programu „Działaj Lokalnie”. Nasz film opowiadał o projekcie Folk-Up! Festiwal, który odbył się w naszej okolicy. Była to niesamowita przygoda, która na długo pozostanie w naszej pamięci.

Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się w Warszawie 20 marca 2023 roku. Organizatorami konkursu oraz fundatorami nagrody była: Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Działaj Lokalnie.

nagroda filmowa za firma "Stawiamy na Folk-Up!"
Fotografia: Marcin Skiba

Folk-Up! Festiwal to nie tylko muzyka, to przede wszystkim ludzie oraz idea, która pozwoliła nam zrozumieć, jak wiele potencjału tkwi w naszej społeczności. W naszym filmie chcieliśmy ukazać nie tylko atmosferę panującą podczas Festiwalu Folk-Up!, ale także idee, które przyświecały organizatorom. Naszym celem było pokazanie, że muzyka folkowa i tradycje są nadal żywe i mogą być przekazywane kolejnym pokoleniom.

Jesteśmy bardzo wdzięczni za otrzymaną nagrodę i chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy nas wspierają. Bez Waszej pomocy, nasz film nie mógłby zostać zrealizowany. Chcielibyśmy również podziękować organizatorom festiwalu (m.in. Brygidzie Sordyl, Maciejowi Ormańcowi), Żywieckiej Fundacji Rozwoju oraz wszystkim osobom zaangażowanym w projekt Folk-UP! Festiwal za wsparcie i możliwość pokazania naszej pracy szerszej publiczności.

A jeśli jeszcze nie widzieliście naszego nagrodzonego filmu, zapraszamy do oglądania.

Odtwórz film na temat Nagrodzony film