filmy dla salonu kosmetycznego

Video marketing salonu kosmetycznego – czy warto?

Osoby prowadzące salon kosmetyczny często szukają rozwiązań, które pomogą wyróżnić się na tle konkurencji oraz pozyskać klientów. Branża beauty bardzo mocno ucierpiała w roku 2020 przez obostrzenia oraz lockdown, a klienci salonów kosmetycznych mocno zmienili swoje upodobania. Spowodowało to, że skuteczna promocja salonu kosmetycznego jest utrudniona i wymaga większego zaangażowania w tworzeniu treści reklamowych.

Czy filmowa reklama dla salonu kosmetycznego to dobry kierunek

Najczęściej pierwsze działania związane z marketingiem salonu urody obejmują publikowanie treści w social mediach takich jak Facebook i Instagram. Niestety wprowadzone zmiany dotyczące publikacji treści na Facebook powodują, że z postami docieramy do coraz mniejszej ilości odbiorców i zmuszeni jesteśmy to tworzenia coraz bardziej angażującego contentu.

Dodatkowo przeglądając portale społecznościowe ciągle jesteśmy atakowani reklamami, a ilość obrazów, grafik i tekstów staje się coraz bardziej męcząca. Masowa reklama, którą jesteśmy bombardowani sprawia, że staje się nieskuteczna, nie generuje kliknięć oraz powoduje, że internauta staje się poirytowany.

film reklamowy dla salonu kosmetycznego

Czy wiesz, że na jednego internautę przypada ponad 1,7 tyś banerów reklamowych miesięcznie?*

(*źródło: interaktywnie.com ).

To wszystko sprawia, że marketing usług kosmetycznych musimy dopasować do naszego klienta. Dodatkowo warto zadbać, aby przekaz reklamowy nie tylko był samą treścią reklamową, ale też dawał konkretną wartość dla odbiorcy, co sprawi, że chętnie będzie konsumował treści, które mu przekażemy.

Tutaj z pomocą przychodzi video marketing. Za pomocą filmu możemy przekazać wiele ciekawych treści, edukować klienta, rozwiązywać problemy klientów, budować swój autorytet profesjonalisty w branży beauty.

Podsumowując – za pośrednictwem filmu możemy mocno zaangażować naszego odbiorcę i sprawić, że będzie chętnie oglądać to co pokażemy w filmie. Dodatkową zaletą tworzenia filmowych reklam jest to, że są one tańsze i skuteczniejsze niż reklama tekstowa.

Jak tworzyć skuteczne treści filmowe, które wzmocnią marketing usług kosmetycznych

filmowa reklama salonu kosmetycznego

Przede wszystkim postaw na content marketing – czyli marketing treści. Ta forma przynosi obecnie najwięcej korzyści. Każdy z nas lubi coś dostać… Dlaczego tego nie wykorzystać w tworzeniu filmu i w marketingu salonu kosmetycznego?

Możesz dzielić się z klientami profesjonalną wiedzą oraz poradami. Mogą to być filmy nagrywane w formie vloga publikowanego np. na Twojej stronie internetowej oraz Facebook. Warto również publikować filmy na kanale Youtube, co pozwoli Ci na dotarcie do jeszcze większej ilości potencjalnych klientów.

Takie działanie przyczynia się do wzmocnienia wizerunku eksperta, z którego usług chętnie skorzysta Twój klient.

Jak przygotować treści do filmu

Przeglądnij swojego bloga, wpisy na Facebook. Pewnie znajdziesz wiele ciekawych artykułów, które stworzyłaś. Być może napisałaś o problemach Twoich klientek oraz sposobach na ich rozwiązanie. Wykorzystaj te treści do nagrania filmu. 

Jeśli nie posiadasz jeszcze bloga, to zastanów się jakie pytania zadają Ci klientki w salonie kosmetycznym. Spisz wszystkie myśli jakie przyjdą Ci do głowy, a następnie spróbuj napisać odpowiedzi na te pytania.

Usiądź wygodnie przy łóżku kosmetycznym, załóż fartuszek i opowiedz to co przeczytałaś własnymi słowami. Poproś kogoś, żeby Cię nagrał i opublikuj taki film np. na Youtube.

Twoja klientka oprócz ciekawych rzeczy, o których opowiedziałaś może dowiedzieć  się również jak wygląda Twój gabinet, widzi, że jesteś zadbana i zaangażowana. To wszystko sprawi, że chętniej skorzysta z Twoich usług.

Ważne jest to, żeby dostarczać Twoim odbiorcom treści regularnie. Szczególnie sprawdza się w tym celu prowadzenie kanału na Youtube, gdzie możesz publikować filmy za zasadzie odcinków publikowanych np. co tydzień. Taka forma filmowa również sprawdza się jako filmowa reklama dla gabinetu kosmetycznego.

video marketing dla branży beauty

Jak pozyskać klientów poprzez video marketing

Najważniejsze jest to, aby Twoje filmy były wartościowe oraz oryginalne. Wcześniej opisany typ filmów warto również urozmaicać o inne formy wideo. Warto stworzyć w formie filmów prezentację Twoich zabiegów, pokazać gabinet w formie spaceru filmowego oraz nagrać efekty zabiegów, które przeprowadziłaś na pacjentkach.

Jeśli posiadasz duże doświadczenie i wiedzę w zakresie kosmetologi możesz również stworzyć kurs, który możesz sprzedawać online. Dzięki temu zyskasz pasywne źródło dochodów.

Całościowo stworzy to bardzo mocne narzędzie marketingowe, które przyczyni się do odniesienia sukcesu w branży beauty.

Ile kosztuje stworzenie filmu dla branży beauty

Jak już wiesz do nagrań filmów możesz użyć swojego smartfona nie ponosząc dużych kosztów, poza czasem poświęconym na nagranie. Ale musisz zastanowić się jaka jest Twoja grupa docelowa. Filmowa reklama dla gabinetu kosmetycznego musi być dopasowana do klienta, który ten gabinet odwiedza. Jeśli są to zamożne osoby, a gabinet kreujesz na miejsce luksusowe – powinnaś od samego początku zadbać o jakość filmów.

Sam film to nie jest tylko nagranie materiału. Jeśli zależy Ci na jakości nagrania tutaj ważny jest sprzęt: kamera, oświetlenie, wysoka jakość nagrania audio oraz umiejętności i doświadczenie operatora. Kolejnym ważnym czynnikiem jest montaż filmu, na którego składają się takie elementy jak: praca z kolorem, umiejętność montażu oraz odpowiednie dopasowanie dźwięku, podkładów muzycznych.

W tym celu warto skorzystać z firmy, która się tym zajmie i zadba, aby nagrany materiał został w profesjonalny sposób zaprezentowany.

Jeśli posiadasz już nagrane materiały, ale nie masz wiedzy lub czasu na ich montaż filmu – również tą usługę warto zlecić.

Co wpływa na koszt stworzenia filmu

Jeśli zdecydujesz się nagrywać sama – to jedynym kosztem będzie poświęcony czas. Może się jednak okazać, że nie będziesz zadowolona z efektów lub filmy nie będą docierać do Twoich odbiorców. 

W przypadku skorzystania z profesjonalnej ekipy filmowej, na koszt powstania filmu ma wpływ kilka czynników:

  • Nagranie filmu oraz dźwięku – tutaj znaczenie ma to jaki zostanie wykorzystany sprzęt oraz doświadczenie operatora. To przekłada się finalnie na jakość obrazu i dźwięku w filmie.
  • Montaż filmu, animacje, grafiki – warto zadbać, o to, żeby filmy były spójne pod kątem stylu, kolorystyki, intro… Spójność ta powoduje, że odbiorca zaczyna kojarzyć nasze działania z naszą marką
  • Podkład muzyczny – publikując treści w internecie musisz zadbać, o prawa do wykorzystania muzyki w filmie. Nie ma nic gorszego niż zablokowanie filmu przez wykorzystanie nielegalnie wykorzystanego utworu

Nie można odpowiedzieć jednoznacznie ile kosztuje filmowa reklama salonu kosmetycznego nie znając szczegółów realizacji, które na tą cenę wpłyną. Jeśli potrzebujesz firmy, która zadba o profesjonalny video marketing dla Twojego salonu urody – skontaktuj się z nami.

Odpowiadając na pytanie – czy warto tworzyć filmy dla gabinetów kosmetycznych – Tak zdecydowanie warto.

Angażując się systematycznie w tą formę marketingu zbudujemy większą wiarygodność marki co przełoży się finalnie na zwiększenie ilości klientów w gabinecie kosmetycznym.

O autorze

Michał Wyderka

Założyciel Crea3studio oraz filmowiec. Posiada doświadczenie w produkcji filmowej oraz realizacjach telewizyjnych. Obsesyjnie wyszukujący nowych trendów w wideo marketingu. Prywatnie i zawodowo niepoprawny optymista. miłośnik lotnictwa oraz dobrego kina.

Podobne artykuły